Jameson представя: 5 филма за мода, по-вълнуващи от \“Дяволът носи Прада\“
За любовта между модата и филмите
Модата и филмите нерядко преливат от едно в друго, а резултатът често е вълнуващ. Подбираме ти няколко истории, които показват модната индустрия извън редакциите на Мерил Стрийп („Дяволът носи Прада“) и Ана Уинтур (The September Issues), при това в стилистиката на различни жанрове.
PHANTOM THREAD
Следвоенен Лондон през 50-те и Daniel Day-Lewis, който играе особняк и централна фигура в модната индустрия и общество на суетата (самият той се е научил да шие за филма). Костюм-дизайнерът на Phantom Thread създава цяла една колекция за The House of Woodcock, a резултатът му докара и „Оскар“ в категорията.
FUNNY FACE
Класика (наред със Zoolander) събира Fred Astaire и Audrey Hepburn като моден фотограф и момиче с потенциал да стане звезда като модел (или поне той вярва в това). Романтична комедия по бродуейски мюзикъл с красиви рокли (отново с „Оскар“ за костюми) и също толкова красиви Гершуинови композиции.
THE NEON
DEMON
Единствен Nicolas Winding Refn може да превърне модната индустрия в толкова визуално съвършен и едновременно шокиращ хорър филм. Elle Fanning е в главната роля на момиче, чиято кариера тръгва нагоре, но за краткото си време в индустрията среща жени, готови на всичко да вземат това, което тя (е на път да) има.
YVES SAINT LAURENT (2014)
2014 е годината, в която излизат два биографични филма за живота на френския моден дизайнер. Този, който сме подбрали е режисиран от Jalil Lespert, а Pierre Niney играе Ив, който преминава през различните фази в кариерата си и моменти на маниакална депресия. Във филма са показани и някои от най-иконичните му модели.
DIOR AND I (2014)
В Dior and I влизаш в кожата на Raf Simons и виждаш задкулисният натиск върху работата му, от момента, в който оглавява Christian Dior. Филмът проследява създаването на първата колекция на белгиеца за модната къща, за която разполагал с краткия срок от едва 8 седмици.
Инстаграмабъл шапката на лятото.